Daltonka - daltońska gra edukacyjna (karty rozwojowe)

Wysyłka w: 2 dni
Cena: 99,00 zł 99.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: SOR-MAN
Kod produktu: SM010

Opis

Daltonka jest autorską edukacyjną grą w karty, która pomoże poznać zasady planu daltońskiego. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem, wejdź na stronę www.daltonka.pl, gdzie czekają na Ciebie kupony rabatowe i inne niespodzianki.  Poza kartami, w zestawie znajduje się również bardzo obszerna instrukcja metodyczna, która pozwoli Ci rozpocząć przygodę z planem daltońskim oraz zapozna Twoich podopiecznych z podstawowymi zasadami, bardzo przydatnymi na każdym etapie edukacji i w życiu w ogóle. Zaproponowane zabawy przeprowadzą Cię przez wszystkie filary planu daltońskiego oraz ułatwią ich zrozumienie, dowiesz się, co znaczą SAMODZIELNOŚĆ, ODPOWIEDZIALNOŚĆ i WSPÓŁPRACA.

Karty REFLEKSJI pozwolą Ci lepiej rozwijać własne umiejętności i pomagać dzieciom z Twojej klasy.

Gra skierowana jest do dzieci przedszkolnych i szkolnych klas 1-3, ale doskonale nadaje się do poznawania planu daltońskiego w gronie rady pedagogicznej czy podczas zebrań z rodzicami.

Na stronie www.wiedza.plandaltonski.pl znajduje się kurs online, w którym autorka gry Ania Sowińska opowiada o różnych pomysłach na zastosowanie kart coachingowych.


Od wielu lat, tego rodzaju karty wspierają nauczycieli, trenerów w pracy szkoleniowej, a Daltonka pozwala nie tylko prowadzić dyskusje wokół planu daltońskiego, bo kompetencje, do których mogą odnosić się obrazki, są niezbędne dziecku niezależnie od tego według jakiej koncepcji edukacyjnej prowadzone są zajęcia dydaktyczne. Stają się więc dla nauczyciela atrakcyjnym narzędziem do pracy nad rozwojem intelektualnym, emocjonalnym i społecznym dziecka.   

 

Opinie:

"To może być gra dla wszystkich, tak jak każdy może przeczytać „Małego księcia”. Ale najwięcej korzyści przyniesie tym, którzy są w stanie pochylić się i zastanowić nad własną pracą i jej skutkami. Dla tych, którzy tej refleksji chcą, potrzebują i są gotowi na zmiany, które mogą z tego namysłu wyniknąć. Dla mądrych nauczycieli i mądrych rodziców, którzy chcą mądrze wychować dzieci. Bardzo dobry pomysł! Polecam! "

Ewa Janus - metodyk i pedagog ,Niepubliczne Przedszkole Szkrabki w Warszawie

"Zanim sama przeczytałam instrukcję „Daltonki” po prostu dałam dzieciom karty i powiedziałam: „Róbcie z nimi, co chcecie”. Zaczęli segregować karty kolorami. Potem przyglądali się im uważnie. Dostrzegali takie same oznakowanie kart, jednakże żadne dwie nie były takie same, więc wnikliwie czytali umieszczone teksty. (zdjęcie 1)Podzielili się na grupy kolorów i poukładali w pary. Wówczas przejęłam inicjatywę i rozdałam każdemu kartę refleksji. Pozostawiłam z nią na parę minut. Trwało poszukiwanie odpowiedzi, najpierw samemu, potem dopytywali kolegę. (...) Podsumowaniem gry było nazywanie danej sytuacji z pary kart cechą planu daltońskiego. Dzieci wskazywały bezbłędnie odpowiedzialność, samodzielność i umiejętność współpracy

Margareta Pierzchalska- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, Szkoła Podstawowa nr 7 w Poznaniu

Produkty powiązane

Daltonka - pakiet 2 gier
Daltonka - pakiet 2 gier
Cena: 117,00 zł

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.