DRIVE.Kompletnie nowe spojrzenie na motywację - Daniel.H.Pink

Producent: EMKA

Jeśli nadal uważasz, że możesz kogoś do czegoś zmotywować, to mamy dla Ciebie złą wiadomość. Niestety jesteś w błędzie. Jeszcze gorsza wiadomość jest taka, że wiadomo już od połowy XX wieku, że to błędna teza. Więc dlaczego nadal jest takie przeświadczenie? 
Dlaczego nadal w wielu szkołach uważa się, że ocena może być motywująca do nauki? Dlaczego nagroda na dłuższa metę nie jest dobrym motywatorem? Dlaczego w pracy następuje wypalenie zawodowe, zniechęcenie i utrata radości z robienia tego, co dotąd wydawało się, że jest dla nas przeznaczone?

Tak książka jest wyjątkowa, bo nie tylko stawia niewygodne pytania ale i daje na nie naukowo podparte odpowiedzi. Ale największą wartością tej ksiażki jest to, że daje również receptę na tzw problemy z motywacją. Opisuje szczegółowo mechanizmy jakimi się kierujemy w życiu, co nas pcha do działania a co podcina nam skrzydła. Dzięki niej nie tylko lepiej siebie zrozumiemy, ale co najważniejsze uzbraja nas w więdze i narzędzia w jaki sposób tworzyć środowisko nauki i pracy w którym budzi się motywacja wewnętrzna do działania. Co więcej dostajemy na talerzu wskazówki jak sprawić, aby motywacja wewnętrzna, która jest bardzo kruchym popędem, który potrzebuje ciagłego wspierania, nie ustawała ani w nas, ani u naszych podopiecznych. 

Napisana jest lekkim piórem, z odrobiną humoru, z ogromną ilością przykładów, wyników badań jakie na przestrzeni kilkudziesięciu lat przeprowadzono, aby odkryć, co tak naprawdę nas motywuje. 

Jeśli więc zastanawiasz się jak pobudzić innych do działania, jesteś rodzicem, nauczycielem, albo szefem,  to ta książką jest również dla Ciebie.

Ilość stron: 236

Udostępnij
39.00
Czas dostawy: 3-5

Twój koszyk jest pusty.

Dokonaj swoich pierwszych zakupów