Nowa szkoła - Anna Szulc

Wysyłka w: 2 dni
Cena: 39,00 zł 39.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: Natuli
Kod produktu: PL009

Opis

Autorka - Anna Szulc - to jedna z liderek zmian w polskiej szkole. Na co dzień jest nauczycielka matematyki w liceum w Zduńskiej Woli. W swojej książce pokazuje, jak krok po kroku zmienić swój warsztat pracy nauczyciela. W jaki sposób z nauczyciela tzw "pruskiego" stać się nauczycielem empatycznym. Empatia jest według niej jedną z najważniejszych kompetencji w jaka wyposażony powinien być współczesny nauczyciele. Aby upowszechniać te dobre praktyki organizuje od kilku lat w Zduńskiej Woli ogólnopolską konferencję "Empatyczna Polska, empatyczna edukacja", na która zaprasza inicjatorów zmian z całej Polski, bywają tam również wykładowcy spoza naszego kraju.  

Autorka, zainspirowana Porozumieniem bez Przemocy, przez lata udoskonalała narzędzia oraz metody nauczania. W książce dzieli się z czytelnikami spostrzeżeniami na temat (nie)skuteczności tradycyjnego systemu oceniania, prac domowych, sprawdzianów i egzaminów, a także efektów stosowania metod aktywizujących, informacji zwrotnej, budowania dobrych relacji z uczniami i rodzicami oraz dbania o pozytywną atmosferę podczas lekcji. Pozycja ta jest zbiorem jej doświadczeń i jednocześnie i jednocześnie skarbnica pomysłów dla nauczycieli szukających sposobów dotarcia do współczesnego ucznia tak, aby nauka stawała się nie tylko przyjemnością ale była uświadomiona potrzebą, bez zaspokojenia której nie da się prawidłowo funkcjonować w dorosłym życiu.

Opinie o produkcie (2)

9 listopada 2021

Refleksyjna książka. Skłania do przemyślenia własnej ścieżki nauczycielskiej i wdrożeniu zmiany. Wspaniała inspiracja.

18 listopada 2021

Nauczyciel empatyczny zamiast wymagającego i surowego strażnika wiedzy. Warto poznać w jaki sposób matematyczka ze szkoły średniej zmieniła swój warsztat pracy na przyjazny uczniom.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl