Od nauczania do uczenia się. Nasz plan daltoński – Anna i Robert Sowińscy

Wysyłka w: 2 dni
Cena: 59,00 zł 59.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 5
Producent: SOR-MAN
Kod produktu: SM008

Opis

Plan daltoński to przejście od nauczania do uczenia się czyli wzięcie odpowiedzialności za naukę przez dziecko. Wydaje się niemożliwe? Nic bardziej mylnego, wystarczy zastosować zasady planu daltońskiego, a autorzy w przystępny sposób pokazują nie tylko dlaczego warto ale i jak to zrobić oraz jakich narzędzi używać.

To pierwsza książka o planie daltońskim w Polsce, napisana w formie poradnika, bazującego na doświadczeniach nauczycieli wprowadzających plan daltoński w swoich placówkach przedszkolnych i szkolnych. Jest również zbiorem wskazówek i rad dla rodziców i wychowawców, mówiących w jaki sposób uczyć dzieci kompetencji niezbędnych do życia w dorosłym świecie. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko było samodzielne, odpowiedzialne i umiało współpracować, dobrze trafiłaś /eś.
Mówimy, jak wspierać w motywacji, wychowywać, dbać o nasze dzieci w domu, przedszkolu czy w szkole, aby:

- chciały się uczyć
- uczyły się dla siebie
- nauka stała się dla nich przyjemnością
- czuły się szczęśliwe

Jeśli szukasz inspiracji, recept, pomysłów i trochę gotowców, sięgnij po naszą książkę "Od nauczania do uczenia się" - pełna kolorowych ilustracji, instrukcji krok po kroku – szczegółowo omawia wszystkie zagadnienia, istotne dla nauczycieli i rodziców, chcących stosować zasady planu daltońskiego w przedszkolu, szkole, w domu. 100% praktyki, przede wszystkim z placówek daltońskich w Polsce.

 

Referencje:

„Czy znacie plan daltoński?
Coś słyszeliście, ale nie wiecie dokładne, na czym ta koncepcja polega?

Właśnie ukazała się książka, dzięki której można ją poznać. „Od nauczania do uczenia się” to książka ważna, mądra i przydatna na każdym poziomie edukacji. Żeby Was zachęcić do lektury poświęcę jej kilka wpisów. Jej autorzy – Anna i Robert Sowińscy – zaczynają od początku, czyli od Helen Parkhurst i pobudek, które nią kierowały, przywołują również holenderskie wzorce, aby w końcu pokazać, jak plan daltoński realizowany jest w polskich szkołach i przedszkolach.

Chciałabym zacząć od cytatu z książki Helen Parkhurst, która ukazała się w 1928 roku.
„Metoda podawania wiedzy należy do wieków średnich. Panuje ona jeszcze w naszych szkołach, choć warunki, na podłożu których była ona użyteczna, już dawno minęły.”
Plan daltoński to moim zdaniem najlepsza droga do zmiany systemu edukacji i najlepsza alternatywa dla wciąż u nas dominującego modelu pruskiego.
W mojej „Neurodydaktyce” napisałam, że obecny model szkoły powstał na potrzeby świata, którego już nie ma. Na początku XX wieku, te same pobudki nakłoniły Helen Parkhurst do szukania alternatywy dla szkoły transmisyjnej, w której aktywny jest nauczyciel, a uczniowie są biernymi odbiorcami wiedzy. Możemy to zmienić, wszystko zależy od nas.”

Dr Marzena Żylińska – wpis na profilu osobistym na FB

 

Ilość stron: 178
Okładka: miękka
Rozmiar: 235x164
Papier: kreda , full color

Opinie o produkcie (4)

9 listopada 2021

Bardzo ciekawa i wartościowa pozycja. Daje szerokie spojrzenie na samą ideę planu daltońskiego, który, choć ma już tyle lat, w Polsce praktycznie nie był znany. Świetnie wyważone proporcje między teorią a praktycznymi uwagami, radami, instrukcjami. Widać, że bazuje na konkretnym doświadczeniu. Znalazłam w tej książce wiele inspiracji i jako nauczyciel, i jako mama dzieci przedszkolnych. Chętnie zapoznam się z innymi materiałami, żeby móć skutecznie wprowadzać daltona w swoim przedszkolu i domu, i jeszcze zarażać nim innych. Samodzielność i odpowiedzialność to najważniejsze umiejętności, w które warto wyposażyć nasze dzieci. A jeśli jeszcze nauczą się zasad dobrej współpracy... skuteczna recepta na przyszłych mądrych i empatycznych dorosłych :-)

9 listopada 2021

Doskonała publikacji dla nauczycieli, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z planem daltońskim. Uporządkowane treści, klarowny język - kompendium wiedzy na wskazany temat. Opis adekwatny do polskiej sytuacji edukacyjnej. Polecam!

9 listopada 2021

Warto sięgnąć po tę publikację nie tylko dlatego, że w sposób przystępny porządkuje wiedzę o Planie Daltońskim.Jest tam wiele ciekawych pomysłów do wykorzystanie przez każdego nauczyciela. Warto ja mieć w swojej bibliotece.

8 maja 2022

Plan daltoński przede wszystkim powstał dla uczniów klas starszych. Natomiast w Polsce i nie tylko zaadaptowano go do przedszkoli. Tym bardziej warto poznać książkę, która krok po kroku opisuje prace filarami daltońskimi z najmłodszymi pociechami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.