Pedagogika planu daltońskiego – R.Roehner, H.Wenke 2011 - Dalton plan

Cena: 69,00 zł 69.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: SOR-MAN
Kod produktu: SM004

Opis

Od tej ksiażki rozpoczął się renesans planu daltońskiego w Polsce XXI wieku. „Pedagogika planu daltońskiego” autorstwa duetu: Roel Rohner i Hans Wenke, to praca zawierająca najważniejsze treści z trzech poprzednich książek ww. autorów. Jest to podsumowanie osiągnięć holenderskiego planu daltońskiego, który w wielu krajach stał się punktem wyjścia do budowania krajowych "wersji".  Roel Rohner jest Prezydentem Fundacji Dalton International, a Hans Wenke międzynarodowym konsultantem ds. pedagogiki planu daltońskiego.

Książka poza częścią opisową, dotyczącą samego systemu, opowiada wiele o sposobach wdrażania go w codziennej pracy nauczyciela. Jest pełna opisów praktycznych rozwiązań, które w powiązaniu z merytoryczną podbudową wyjaśnia wiele wątpliwości z jakimi spotyka się nauczyciel, podejmując się pracy według pedagogiki wywodzącej się z idei edukacyjnych Helen Parkhurst.

Duża liczba załączników, tabel, zdjęć to porcja gotowych rozwiązań, narzędzi i podpowiedzi dla tych wszystkich, którzy ten system wybrali w swojej pracy z dziećmi. Jest to również doskonały podręcznik dla studentów i pedagogów praktyków, którzy chcą poszerzać swój zasób wiedzy pozwalający udoskonalać warsztat pracy. Osobowości autorów, ich doświadczenie, merytoryczna opieka reformatorów polskiej oświaty oraz atrakcyjna forma edytorska, jaką uzyskała ta publikacja to dodatkowe atuty tej książki.

 

Ilość stron: 200
Okładka: miękka
Rozmiar: 235x164 
Papier: kreda

Opinie o produkcie (1)

9 listopada 2021

Książka - baza. Od tego się zaczęło. Szerokie ujęcie planu daltońskiego. Międzynarodowe spojrzenie. Sporo odniesień do praktycznych rozwiązań. Polecam!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.