Od nauczania do uczenia się. Nasz plan daltoński – Anna i Robert Sowińscy

Producent: SOR-MAN

Napisaliśmy książkę o tym, jak motywować, wychowywać, dbać o nasze dzieci zarówno w domu jak i w przedszkolu czy szkole aby:

- chciały się uczyć
- uczyły się dla siebie
- nauka stała się dla nich przyjemnością
- czuły się szczęśliwe

Jeśli szukasz inspiracji, recept, pomysłów i trochę gotowców, to nasza książka "Od nauczania do uczenia się" jest dla Ciebie. Pełna jest kolorowych ilustracji,  instrukcji krok po kroku, wyjaśnień wszystkich zagadnień, które są ważne dla tych naczycieli i rodziców, którzy chcą zastosować zasady planu daltońskiego w przedszkolu, szkole, w domu. 100% praktyki, również z certyfikowanych placówek daltońskich w Polsce.

Referencje:

„Czy znacie plan daltoński?

Coś słyszeliście, ale nie wiecie dokładne, na czym ta koncepcja polega?

Właśnie ukazała się książka, dzięki której można ją poznać. „Od nauczania do uczenia się” to książka ważna, mądra i przydatna na każdym poziomie edukacji. Żeby Was zachęcić do lektury poświęcę jej kilka wpisów. Jej autorzy – Anna i Robert Sowińscy – zaczynają od początku, czyli od Helen Parkhurst i pobudek, które nią kierowały, przywołują również holenderskie wzorce, aby w końcu pokazać, jak plan daltoński realizowany jest w polskich szkołach i przedszkolach.

UWAGA: książka dostępna też od ręki w sklepie stacjonarnym PEPITO w Warszawie na ulicy Szczuki 2/50

Helen Parkhurst

Chciałabym zacząć od cytatu z książki Helen Parkhurst, która ukazała się w 1928 roku.
„Metoda podawania wiedzy należy do wieków średnich. Panuje ona jeszcze w naszych szkołach, choć warunki, na podłożu których była ona użyteczna, już dawno minęły.”
Plan daltoński to moim zdaniem najlepsza droga do zmiany systemu edukacji i najlepsza alternatywa dla wciąż u nas dominującego modelu pruskiego.
W mojej „Neurodydaktyce” napisałam, że obecny model szkoły powstał na potrzeby świata, którego już nie ma. Na początku XX wieku, te same pobudki nakłoniły Helen Parkhurst do szukania alternatywy dla szkoły transmisyjnej, w której aktywny jest nauczyciel, a uczniowie są biernymi odbiorcami wiedzy. Możemy to zmienić, wszystko zależy od nas.”

Dr Marzena Żylińska – wpis na profilu osobitym na FB

Udostępnij
49.00
Czas dostawy: 4 dni

Twój koszyk jest pusty.

Dokonaj swoich pierwszych zakupów